DOPRAVA ZDARMA U OBJEDNÁVEK NAD 1200,- KČ

Ÿnsect - Největší hmyzí farma na světě

Společnost Ÿnsect založena v roce 2011 v Paříži si nedávno vysloužila místo na předních stránkách světových finančních magazínů a novin. Dosud nejvyšší investice ve výši  425 milionů dolarů (přibližně 9,5 miliardy korun) přislíbená této společnosti na rozvoj a vývoj, vyzdvihla nebývalý zájem o hmyzí potraviny a využití hmyzího proteinu v krmivářském průmyslu. [1]

A co že stojí za úspěchem této francouzské firmy? A co pro trh s hmyzím proteinem tato zpráva znamená? Pojďme se v krátkosti podívat na stručnou historii této společnosti a její vizi udržitelnější budoucnosti.

 

Grig-jedly-hmyz-edible-insect-min

 

Vize udržitelnější budoucnosti

Francouzská společnost Ÿnsect byla založena vědci a ekologickými aktivisty s vizí přeměny hmyzu na prvotřídní, vysoce hodnotný zdroj živin pro domácí zvířata, ryby, rostliny a lidi. Původní zakladatelé Antoine Hubert, Jean-Gabriel Levon, Fabrice Berro a Alexis Angot se již před vznikem společnosti více než 10 let pochybovali v oblastech výzkumu environmentálních rizik, biomasy a nakládání s biomateriály. Se svým nápadem využít larvy moučných červů oslovili v roce 2012 inkubátor Agoranov, s jehož pomocí se jim již během jednoho roku povedlo spustit výrobu v laboratorním měřítku ve spolupráci s renomovanými výzkumnými centry. 

V únoru 2014 společnost získala 1,8 milionu eur od společností Emertec Gestion a Demeter Partners a ještě v témže roce vyhrála ocenění za globální inovaci a cenu Cleantech ve Francii. Již o dva roky později byl Ÿnsect díky intenzivnímu vývoji schopen vyjít na trh s prvními krmivy pro domácí a hospodářská zvířata. Otevřela též svou první větší farmu Ÿnsite ve francouzském Dole a  dokončila nové kolo financování s fondem BPIFrance Ecotechnologies, společností Quadia.

 

 

Hmyzí gigant na obzoru

Během následujících šesti let společnost dosáhla vstupu do indexu Next40 vytvořeném francouzskou vládou a jako vůbec první společnost na světě získala povolení k uvedení na trh přírodního hnojiva na bázi hmyzu (Ynfrass) od agentury ANSES. Rokem 2021 společnost oznámila své rozhodnutí diverzivikovat svou činnost použitím moučných červů i v potravinách. Pozornost si získala mimo jiné i výstupem herce a zároveň jednoho z hlavních investorů společnosti, Roberta Downeyho Jr. v pořadu Stephena Colberta v Late Show US. 

Svůj nevídaný růst společnost ukázala mimo jiné i akvizicí technologické společnosti Protifarm, díky které získala přístup k 37 patentům vázaným k automatizovaným technologiím chovu hmyzu a nové farmě v Nizozemsku. Společnost v aktuální chvíli exportuje své výrobky na desítku evropských trhů a je v úzkém kontaktu se zákonodárci na úrovni EU. Díky svému silnému postavení tak napomáhá rychlosti prováděných legislativních změn spojených s jedlým hmyzem a pomáhá tak posouvat svět směrem k udržitelnější budoucnosti.

 

[1] http://www.ynsect.com/

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení