DOPRAVA ZDARMA U OBJEDNÁVEK NAD 1200,- KČ

Časté dotazy

Proč bychom měli jíst hmyz?

Hmyz se po všech směrech ukazuje jako skvělá alternativa k tradičním zdrojům živin. Obsahuje plno bílkovin, železa, vápníku a navíc je jeho produkce velmi šetrná k životnímu prostředí. Pokud je navíc tato surovina připravována vhodně, jde o vynikající způsob, kterým můžete ozvláštnit svůj každodenní jídelníček.

Jak chutná jedlý hmyz?

V samotných produktech obsah hmyzu nijak nepoznáte, jde totiž o surovinu s poměrně nevýraznou chutí – a je tedy snadno překryta kořením. Pokud byste se však rozhodli vyzkoušet hmyz čistě ve vysušené formě, pak se dá jeho chuť přirovnat k oříškům.

Jak je jedlý hmyz připraven?

Existuje celá řada způsobů, jakými lze hmyz připravit. Pro naše výrobky ho používáme především ve formě prášku, kterým dodáváme produktům potřebné bílkoviny, vitamíny a minerální látky. Hmyz se však dá konzumovat i přímo, tedy například jako celé cvrčky, připravené na pánvi či v troubě. Pro tento způsob však doporučujeme se inspirovat již ověřenými recepty.

Je jedlý hmyz vhodný pro alergiky?

Hmyz obsahuje velké množství chitinu, složky, která se objevuje u korýšů. Proto naše zákazníky alergické na korýše a měkkýše varujeme o možné alergické reakci na hmyz.

Jak se jedlý hmyz usmrcuje?

Usmrcení hmyzu probíhá zcela humánně. Nejen, že se jedná o velmi jednoduchý druh živočicha, ale také disponuje uzavřenou nervovou soustavou – a tedy necítí bolest. Samotné usmrcení probíhá zchlazením, kdy hmyz jako chladnokrevný živočich přirozeně přejde do stavu hibernace, a následným zmražením.

Je jedlý hmyz vegetariánský / veganský?

Jelikož se jedná o živočicha, nelze zcela tvrdit, že jde o produkt vhodný pro vegetariány či vegany. Jde o to, jak se na to dívá sám člověk vyznávající tuto stravovací filozofii. Hmyz je díky svým nízkým nárokům na chov, prakticky nulovému dopadu na životní prostředí a své povaze živočicha ekologickým a humánním způsobem získání živin.

Kde mohu koupit hmyz k jídlu?

Naše produkty aktuálně distribuujeme především prostřednictvím internetových obchodů. Můžete je nalézt na našem e-shopu GRIG.cz, a to jak v podobě celých cvrčků, tak i produktů s cvrččí moukou.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení