Časté dotazy

Proč bychom měli jíst hmyz?

Hmyz se po všech směrech ukazuje jako skvělá alternativa k tradičním zdrojům živin. Obsahuje plno bílkovin, železa, vápníku a navíc je jeho produkce velmi šetrná k životnímu prostředí. Pokud je navíc tato surovina připravována vhodně, jde o vynikající způsob, kterým můžete ozvláštnit svůj každodenní jídelníček.

Jak chutná jedlý hmyz?

V samotných produktech obsah hmyzu nijak nepoznáte, jde totiž o surovinu s poměrně nevýraznou chutí – a je tedy snadno překryta kořením. Pokud byste se však rozhodli vyzkoušet hmyz čistě ve vysušené formě, pak se dá jeho chuť přirovnat k oříškům.

Jak je jedlý hmyz připraven?

Existuje celá řada způsobů, jakými lze hmyz připravit. Pro naše výrobky ho používáme především ve formě prášku, kterým dodáváme produktům potřebné bílkoviny, vitamíny a minerální látky. Hmyz se však dá konzumovat i přímo, tedy například jako celé cvrčky, připravené na pánvi či v troubě. Pro tento způsob však doporučujeme se inspirovat již ověřenými recepty.

Je jedlý hmyz vhodný pro alergiky?

Hmyz obsahuje velké množství chitinu, složky, která se objevuje u korýšů. Proto naše zákazníky alergické na korýše a měkkýše varujeme o možné alergické reakci na hmyz.

Jak se jedlý hmyz usmrcuje?

Usmrcení hmyzu probíhá zcela humánně. Nejen, že se jedná o velmi jednoduchý druh živočicha, ale také disponuje uzavřenou nervovou soustavou – a tedy necítí bolest. Samotné usmrcení probíhá zchlazením, kdy hmyz jako chladnokrevný živočich přirozeně přejde do stavu hibernace, a následným zmražením.

Je jedlý hmyz vegetariánský / veganský?

Jelikož se jedná o živočicha, nelze zcela tvrdit, že jde o produkt vhodný pro vegetariány či vegany. Jde o to, jak se na to dívá sám člověk vyznávající tuto stravovací filozofii. Hmyz je díky svým nízkým nárokům na chov, prakticky nulovému dopadu na životní prostředí a své povaze živočicha ekologickým a humánním způsobem získání živin.

Kde mohu koupit hmyz k jídlu?

Naše produkty aktuálně distribuujeme především prostřednictvím internetových obchodů. Můžete je nalézt na našem e-shopu GRIG.cz, a to jak v podobě celých cvrčků, tak i produktů s cvrččí moukou.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz