DOPRAVA ZDARMA U OBJEDNÁVEK NAD 1200,- KČ

Náš příběh

 

“Chceme nabídnout světu chutnou, výživnou a ekologicky méně náročnou alternativu stravy.“

Velké věci začínají často poměrně nevinně – stejně jako GRIG. Kdo by to býval řekl, že nás k založení firmy s potravinami z hmyzu přiměje letní tábor? Ale přesně tak se to stalo. V roce 2015 se na jednom Adam poprvé setkal s návrhem, ať ochutná kobylku. Odmítl. Ale spát mu nedala – zahájil pátrání, jestli by se z hmyzu nedaly vyrábět potraviny. Zjistil, že výroba potravin z hmyzu je v našich končinách nelegální. I přesto se této myšlence stále věnoval – proč by to přece mělo být nemožné, když ve světě už se hmyz dávno jedl? A hlavně, když jeho konzumace s sebou nese takové benefity pro člověka i pro planetu?

O tři roky později se hmyz oficiálně stal podle evropské legislativy hospodářským zvířetem, čímž získal zelenou pro využívání k výrobě potravin. Adam začal ve spojení s Mendelovou univerzitou vyvíjet receptury, vyhledávat nejrůznější relevantní výzkumy ještě intenzivněji. Zkrátka a dobře dělal vše pro to, aby přinesl hmyzí pochutiny českému obyvatelstvu, a začal tak měnit stravovací zvyklosti ve prospěch udržitelnosti a zdraví. Kéž by to však bylo tak jednoduché... V laboratoři vše šlapalo jako hodinky, ale poté zjistil, že na to poptávané firmy nemají potřebné technologie, prostor nebo vhodné cenové podmínky. Rok a půl práce rázem jako by nebylo.

Jenže my jsme se nevzdali – a sklízíme za to ovoce. Našli jsme vhodné výrobce, skvělou španělskou cvrččí farmu, máme výborný tým, chuť vše neustále posouvat a hlavně vizi lepšího, udržitelnějšího světa. Nalézt nás tak můžete nejen na českém trhu ale například i v Německu a Polsku pod našimi zahraničními divizemi WilleZurGrille.de a nebo SmakNaRobaka.pl.

Naše hodnoty

 

Odpovědnost vůči naší planetě

V roce 2050 nás už na planetě může být více než 10 miliard, a proto je nutné nalézt nové a udržitelnější zdroje bílkovin. Hmyz je ideální cestou.

Být užiteční

Skrze chutné, nutričně hodnotné a pečlivě vyvinuté produkty chceme lidem přinášet výživu, která tělu dodá všechny potřebné makroživiny i nutnou dávku mikroživin.

Zatraktivňovat zdravou stravu

Základy zdravé životosprávy nezměníme. Skrze naše produkty je však chceme zatraktivnit, a přimět tak více lidí se o sebe dobře starat.

V našem obchodě najdete nejširší nabídku jídel z jedlého hmyzu v České republice.

grig-team_3

Tomáš Andrlík

Andrlík podpis

Adam Dostál

Dostál podpis
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení