Náš příběh

 

 

 

“Chceme nabídnout světu chutnou, výživnou a ekologicky méně náročnou alternativu stravy.“

 

Velké věci začínají často poměrně nevinně – stejně jako GRIG. Kdo by to býval řekl, že nás k založení firmy s potravinami z hmyzu přiměje letní tábor? Ale přesně tak se to stalo. V roce 2015 se na jednom Adam poprvé setkal s návrhem, ať ochutná kobylku. Odmítl. Ale spát mu nedala – zahájil pátrání, jestli by se z hmyzu nedaly vyrábět potraviny. Zjistil, že výroba potravin z hmyzu je v našich končinách nelegální. I přesto se této myšlence stále věnoval – proč by to přece mělo být nemožné, když ve světě už se hmyz dávno jedl? A hlavně, když jeho konzumace s sebou nese takové benefity pro člověka i pro planetu?

O tři roky později se hmyz oficiálně stal podle evropské legislativy hospodářským zvířetem, čímž získal zelenou pro využívání k výrobě potravin. Adam začal ve spojení s Mendelovou univerzitou vyvíjet receptury, vyhledávat nejrůznější relevantní výzkumy ještě intenzivněji. Zkrátka a dobře dělal vše pro to, aby přinesl hmyzí pochutiny českému obyvatelstvu, a začal tak měnit stravovací zvyklosti ve prospěch udržitelnosti a zdraví. Kéž by to však bylo tak jednoduché... V laboratoři vše šlapalo jako hodinky, ale poté zjistil, že na to poptávané firmy nemají potřebné technologie, prostor nebo vhodné cenové podmínky. Rok a půl práce rázem jako by nebylo.

Jenže my jsme se nevzdali – a sklízíme za to ovoce. Našli jsme vhodné výrobce, skvělou litevskou cvrččí farmu, máme výborný tým, chuť vše neustále posouvat a hlavně vizi lepšího, udržitelnějšího světa. Nalézt nás tak můžete nejen na českém trhu ale například i v Německu a Polsku pod našimi zahraničními divizemi WilleZurGrille.de a nebo SmakNaRobaka.pl.

 

Napsali o nás 

deník IDnes Prima ps
kranč_ Roklen 24 novinky-min
zijuspesne-min logo ezgif.com-webp-to-jpg
1675782368626 logo-2 logo_mediaguru_old
Snímek obrazovky 2023-04-25 v 9.49.16 logo images

 

 

Naše hodnoty

Odpovědnost vůči naší planetě

V roce 2050 nás už na planetě může být více než 10 miliard, a proto je nutné nalézt nové a udržitelnější zdroje bílkovin. Hmyz je ideální cestou.

 

Být užiteční

Skrze chutné, nutričně hodnotné a pečlivě vyvinuté produkty chceme lidem přinášet výživu, která tělu dodá všechny potřebné makroživiny i nutnou dávku mikroživin.

 

Zatraktivňovat zdravou stravu

Základy zdravé životosprávy nezměníme. Skrze naše produkty je však chceme zatraktivnit, a přimět tak více lidí se o sebe dobře starat.

V našem obchodě najdete nejširší nabídku jídel z jedlého hmyzu v České republice.

 

ASS_6483_edit_web-min

 

Andrlík podpis

Tomáš Andrlík

Dostál podpis

Adam Dostál 

Zakladatelé Grig.cz 

 
 
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz