DOPRAVA ZDARMA U OBJEDNÁVEK NAD 1200,- KČ

Proč nejíme více hmyzu?

Ačkoliv se jedlý hmyz považuje za superpotravinu budoucnosti, stále je mnoho lidí, kteří se bojí tento trend vyzkoušet. Existuje celá řada teorií, proč se lidé ze západních kultur tak často odvrací od myšlenky konzumace hmyzu. 

Jedlý hmyz je dobrým zdrojem zdravých tuků, bílkovin a důležitých vitamínů. Dokonce i Organizace spojených národů podpořila trend celosvětové konzumace hmyzu, v rámci kterého zvlášť vyzdvihla jeho přínos pro životní prostředí jako zdroj potravy. Hmyz produkuje totiž mnohem méně skleníkových plynů než hospodářská zvířata, i když se jedná o běžnou živočišnou bílkovinu jako. I přesto se mnoho západních kultur jedlého hmyzu štítí a má vůči němu spoustu předsudků.

 

SmallGiants_grafika pod produkt web2-min

Entomofágie - lidská konzumace hmyzu

Pro člověka není konzumace hmyzu žádnou novinkou. Tento fenomén je známý po tisíce let. Především v zemích jako je Thajsko, Filipíny, Zambie nebo Kamerun. Celosvětově oblíbeným jedlým hmyzem jsou například brouci a jejich larvy, kobylky, motýli, ale i vosy a larvy vos. Zajímavostí také je, že chuť některých druhů hmyzu k jídlu může připomínat chuť měkkýšů, jako jsou například velmi oblíbené krevety či humři.

 

bezlepkove-testoviny-terraz-cvrcci-protein-jedly-hmyz-grig-cz-min

Proč nejíme více hmyzu

Existuje celá řada teorií, proč se lidé ze západních kultur tak často odvrací od myšlenky konzumace hmyzu. Jedna z teorií obsahuje kořeny až z doby ledové. Kvůli chladnému podnebí na severu není totiž Evropa domovem mnoha jedlých druhů hmyzu, které navíc nebyly nikterak velkého vzrůstu a tak evropské kultury, ani osadníci v Severní Americe nezavedli žádnou kulinářskou tradici, která by zahrnovala hmyz do běžné denní stravy.

K tomu se také váže to, že panuje běžně mylná představa a předsudek, že hmyz je jedovatý, nechutný nebo špinavý. Opak je ale v tomto případě pravdou. Bakterie přenášející nemoci a infekce přenášené hmyzem na člověka jsou obecně považovány za menší hrozbu než například vepřové maso, a to z důvodu genetických rozdílů mezi hmyzem a lidmi. Tudíž je velmi málo pravděpodobné, že by choroba postihující hmyz nakazila po konzumaci i člověka samotného. Chovatelé navíc přijímají přísná opatření v oblasti biologické bezpečnosti, aby zajistili, že hmyz nebude kontaminován vnějšími faktory, jako je vlhkost, půda nebo dobytek.

Není se tedy čeho bát. Udělejte stop předsudkům a určitě nějakou z hmyzích pochoutek ochutnejte. Šetříte tím životní prostředí a hlavně kdo ví, třeba najdete svoji novou nejoblíbenější potravinu!

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení