DÁREK K OBJEDNÁVKÁM NAD 600 KČ

10 důvodů proč jíst cvrčky

Pořád jsi na vážkách jestli ochutnat jedlý hmyz? Třeba k tomuto kroku popostrčí našich 10 důvodů proč jíst cvrčky.

 

Cvrčci přispívají ke zdravému chodu našich střev.

V experimentálním výzkumu doktorka Valerie Stull z Univerzity Wisconsin-Madison prokázala, že konzumace moučky z červů vede nejen ke zlepšení střevní mikroflóry, ale také ke zlepšení chodu a odolnosti střev a výraznému poklesu enzymů v krvi, které souvisejí s vytvářením zánětu v těle. 

„Jedlý hmyz se těší velkému zájmu. V Evropě i USA je předmětem diskusí jako trvale obnovitelný a pro přírodu šetrný zdroj bílkovin. Náš výzkum dokazuje, že má cenu nadále zkoumat a podporovat konzumaci hmyzu jako cenný zdroj živin.”

 

Obsahují 5 krát více omega 3 než losos

Omega-3 mastné kyseliny přispívají ke zdraví pohybového aparátu, správnému fungování kardiovaskulárního systému a lepšímu budování svalové hmoty. A to se vyplatí!

 

Cvrčci obsahují 1,5 krát více vápníku než mléko

Nejen, že si dáte chutnou a výbornou svačinu, ale zároveň dostanete do těla dávku vápníku. Tvoje kosti Ti poděkují!

 

Zdravé tuky

Cvrčci dodají Vašemu tělu mimo jiné i potřebné zdravé tuky. Ty nám pomáhají udržet správnou hladinu cholesterolu v krvi, a tím chrání i naše srdce. Také jsou nositelem skvělé chuti a tak není divu, že jsou pak cvrčci tak výteční!

 

Kompletní profil aminokyselin

Cvrčci obsahují 9 esenciálních aminokyselin. Jedná se tedy o přírodní a kompletní zdroj proteinu.

 

Spasitelé vodní světové krize

Do roku 2030 celosvětová poptávka po vodě překročí udržitelnou úroveň o 40 %.

Zemědělství ročně pokrývá až 70 % spotřeby světové sladké vody. Chov hmyzu je ekologický a jeho nároky na vodu a krmivo jsou ve srovnání s tradičními hospodářskými zvířaty minimální.

 

Nejhumánnější živočišný protein

Cvrčci nepotřebují velké množství prostoru (na rozdíl od krav, prasat nebo kuřat) a jsou usmrceni humánním způsobem mrazem, takže cvrček přirozeně usne ve stavu hibernace a už se nikdy neprobudí.

 

Stravitelnost

Makronutrienty, minerály a vitamíny ve cvrčcích jsou snadno stravitelné a jsou tak pro žaludek lehčí než jiné zdroje bílkovin. 

 

Zajištění potravinové soběstačnosti

V následujících desetiletích pravděpodobně rapidně vzroste světová populace. Cvrčci jsou díky jejich ekologičnosti, udržitelnosti a vysoké efektivnosti jejich chovu zřejmým řešením pro nasycení naší planety.

 

Chutnají prostě fantasticky

Cvrčci v sušené formě chutnají jako oříšek a ve zpracovaných potravinách chuť hmyzu ani nepoznáte. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení